Home Регион

Регион

Има еден дел од Европа кој се вика Балкан: каде живеат најубавите жени, а наталитетот опаѓа. Каде невработените најмногу работат, каде на најплодната земја живеат...

Да живеат сите народи на поранешна Југославија. Бог нека е со вас, напиша Новак Ѓоковиќ на својот Twitter профил покрај поставената фотографија. Српскиот тенисер испрати...

Во овие тешки времиња, кога хуманоста се покажува на дело за луѓето од поплавените подрачја, не постои начин на кој може да се изрази...

Се доселил во Обреновац како бегалец од Косово, каде што му го убиле семејството, а сега во поплавите го изгубил и двегодишниот син и...

Во текот на поплавите, евакуацијата на жители од Обреновац и останати луѓе од загрозените подрачја, се случија и убави и тажни приказни. Но, и...
video

Страшна сцена на уривање на куќа е забележано во местото Свраке. локалните жители се во шок, а на помош се испратени спасувачки екипи. Во...

Протестите во Босна и Херцеговина предизвикаа итни реакции на официјален Загреб и Белгард. Хрватскиот премиер отпатува во Мостар, а во Белград е повикан претседателот...

Во Тузла во тек се жестоки судири меѓу полицијата и демонстрантите. Гори зградата на Тузланскиот кантон, во која упаднаа демонстрантите, рушејќи се пред себе. И...

Поради силниот ветар и снежните наноси кои достигаат висина и до 3,5 метри, во претходните денови во северниот дел на Србија од сигурна смрт...