Home Регион

Регион

Има еден дел од Европа кој се вика Балкан: каде живеат најубавите жени, а наталитетот опаѓа. Каде невработените најмногу работат, каде на најплодната земја живеат...

Денеска  во целосен прекин ќе биде сообраќајот на граничниот премин Меџитлија, поради штрајк на грчките земјоделци. Според известувањето добиено од МВР, во периодот од 11...

Наместо досегашните блокади од 2 пати по 2 часа, сега ќе започнат со 6 часовни блокади на улиците, пристаништата и граничните премини, јави дописникот...

Балканот е единствениот дел од светот во кој времето застана, каде ништо не се случувадури една четвртина од овој век, ниту позитивно, ниту негативно. Вака...

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Грција. Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот е регистриран во 12.10 часот по македонско...

Имате ли дома пепелник вреден 750 евра или канта од 800 евра? Дали вашиот ручек чини над 100 евра? Како „НЕ“ кога веќе сте...

Пред точно 30 години, на денешен ден, легендарниот Дражен Петровиќ, во дресот на Цибона, го одигра најефикасниот натпревар во кариерата против Олимпија (158-77), постигнувајќи неверојатни...
video

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска беше погоден со камен во лицето за време на комеморацијата за одбележување на 20 години од трагедијата во Сребреница,...

По Грција, и Албанија го користи правото на вето на барањето на Скопје за Македонија да стане членка на НАТО, објавија порталите Балканеу и...

Во време кога невработеноста во сите земји на поранешна Југославија е голема, Дубровник има проблем да најде лекари и тоа, како што тврдат, ќе...