Home Вести

Вести

video

Папата Фрањо уште еднаш со својата спонтаност ги воодушеви луѓето ширум светот, но притоа го прекрши и протоколот. Овој пат тој го повика својот пријател...

Десетгодишното девојче, кое тврди дека нејзиниот брат ја натерал да се обиде да изврши самоубиствен напад, денеска апелираше до авганистанскиот претседател Хамид Карзаи да...

Го направив овој филм бидејќи и јас се чувствувам како улично куче, пишува авторот Дамир Јаначек. Овој филм е крик, обид да се спречи патењето...