Home Вести

Вести

Американската Агенција за национална безбедност (НСА) поставила шпионски софтвер во речиси 100.000 компјутери ширум светот, но не и во САД, пишува „Њујорк тајмс“. САД на...

Тимот на специјалниот обвинител на ЕУ, Клинт Вилијамсон, ја завршил истрагата за „Жолтата куќа“ и се очекуваат обвиненија против поранешните најзначајни команданти на ОВК,...

Владата планира да донесе две законски мерки за решавање на професионалните војници по завршување на службата и за материјално обезбедување на лицата кои останале...

Министерството за здравство на својата интернет страница ги објави документите од тендерот за набавка на медицинска опрема и апаратите, на кој победи фирмата „Висарис“,...
video

Премиерот Никола Груевски молчи за бизнисот од 40 илјади евра даден на мајката на уредничката на Сител Ивона Талевска. Молчи и министерот за здравство...
video

Тејлор Смит од Тенеси починала пред неколку денови од воспаление на белите дробови. Нејзините родители и постариот брат останале скршени поради загубата на саканата...
video

Омилената уредничка на Никола Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ во телевизија Сител, Ивона Талевска, главен и одговорен уредник и во весникот Вечер, била и омилен...
video

Камерата поставена покрај менувачница на булеварот Цар Лазар во Нови Сад снимила несекојдневна глетка. На снимката може да се види маж кој влегува во менувачницата,...

На листата која ја објави американскиот Фонд за мир се наоѓаат вкупно 178 земји, а сериозноста на ситуацијата е означена со неколку нијанси: црвена...

Во Државниот архив на Хрватска се наоѓа список на сите затвореници во Голи оток на кој се наоѓаат имињата на 16.101 затвореници и затворенички,...