Home Вести

Вести

Поранешниот српски боксер и сопственик на стриптиз бар во Стокхолм, Миле Марковиќ, кој вчеравечер беше убиен во автомобил, можеби самиот ја снимал сопствената смрт,...

Во Македонија е зголемен бројот на заболени од грип. Евидентирани се вкупно 3.328 лица, а само последната недела, од 13-ти до 19-ти јануари годинава...

Илјадници демонстранти се собрани на главниот плоштад во Киев незадоволни од исходот на преговорите помеѓу опозицијата и украинскиот претседател. Кличко повика на генерален штрајк. Демонстрантите...

Папата Фрањо вели дека „ Интернетот е дар од Бога“ кој овозможува комуникација, но воедно и предупредува дека опсесивната желба за онлајн поврзаност може...
video

Маглата во Пекинг е толку густа, што единствениот поглед на утринските мугри е можен само преку пренос на дигиталните екрани на плоштадот Тјенанмен. Властите...

Претседателката на Центарот за заштита на потрошувачи на Србија, Вера Вида, изјави дека квалитетот на производите во Србија е неспоредливо полош отколку производите со...

За прашањата кои ќе бидат на екстерното тестирање на матурантите, на 22-ри и на 24 јануари, до Министерството за образование и наука за половина...

Градски парк, Градски стадион ББ, Скопје, не е седиште само на телевизија Сител. Не е седиште само на семејната фирмата „Висарис МКД“ на Ивона...

Американската Агенција за национална безбедност (НСА) поставила шпионски софтвер во речиси 100.000 компјутери ширум светот, но не и во САД, пишува „Њујорк тајмс“. САД на...

Тимот на специјалниот обвинител на ЕУ, Клинт Вилијамсон, ја завршил истрагата за „Жолтата куќа“ и се очекуваат обвиненија против поранешните најзначајни команданти на ОВК,...