Home Вести

Вести

Утре истекува рокот до кога граѓаните може да поднесат Годишна даночна пријава за остварени дополнителни приходи во текот на 2016 година. Во Управата за...

Наставничките и професорките кои денеска ќе примат осмомартовски подарок од учениците или од родителите поскап од 1.000 денари не смеат да го носат дома,...

Новинарот Борјан Јовановски денеска бил нападнат додека бил на ручек во скопски ресторан. „Бев на ручек со мојот пријател и колега Атанас Кировски. Неочекувано до...

Претседателот на државата Ѓорге Иванов, во неговото обраќање соопшти дека иако се обезбедени потребните 67  потписи предвидени со член 90 од Уставот, нема да...

ДУИ донесе одлука да ги даде потписите за формирање влада на СДСМ, а за коалиција ќе преговара во текот на викендов. Портпаролот на ДУИ, Бујар...

Во рамките на Проектот на УСАИД за меѓуетничка интеграција во образованието, во Струга се одржа конференција за споделување на добри практики за одржување на...

Граѓанските организации кои се цел на оркестрирани напади денеска оддржаа прес конференција. Ви го пренесуваме во целост интегралниот текст: Ние, граѓанските организации кои сме цел...

Како што рековме, Никола Груевски никогаш веќе нема да биде премиер. Синоќа се докажа дека го нема потребното мнозинство за формирање влада, рече на...

Неофицијално, ВМРО-ДПМНЕ му понудило на ДУИ  шест министерски места и две заменички министерски места. МВР, Министерствата за транспорт, за локална самоуправа, за здравство, претседател на Собранието, како...

Специјалното јавно обвинителство денеска соопшти дека отворило две нови истражни постапки под работен наслов „Тарифа“ и „Тенк“. Во продолжение ви го пренесуваме целосното соопштение на...