Home Вести

Вести

Има еден дел од Европа кој се вика Балкан: каде живеат најубавите жени, а наталитетот опаѓа. Каде невработените најмногу работат, каде на најплодната земја живеат...

Новинарот Томислав Кежаровски денеска од 12 до 15 часот во книжарницата Или-Или ќе ја потпишува својата прва книга „Живот во кутија“ и ќе се...

Југоисточниот регион и денеска го тресе, почувствуван e земјотрес повторно со јачина од 4 степени во 18:36 часот, на 10 километри од Дојран. Најсилен земјотрес...

Земјотрес со јачина од 3.9 степени во 23.13 часот ги вознемири струмичани. Епицентарот на земјотресот е на 15 километри оддалеченост од Стар Дојран.
video

Со спектакуларни огномети и прослави на улици во градови ширум светот одбележено беше доаѓањето на Новата година, но некои градови од тоа направија спектакл...

Овој ден е посветен на добротворството и мисионерството и според верувањето денеска треба да се подари нешто. Бидете милостиви, но не со гордост и...

Специјалното јавно обвинителство отворило истрага под кодно име „Друмарина“ за патните трошоци на поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева. Обввинителката Фатиме Фетаи соопшти дека осомничената...

Православните христијани денеска го слават Свети Никола Чудотворец,  заштитник на сиромашните, на морепловците,  рибарите, на морињата… Свети Никола е еден од најпочитуваните светци, a...

Денеска, со почеток во 13 часот, во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското...

Возилото кое попладнево заврши во Вардар, а го пријави случаен граѓанин е во сопственост на актерката Весна Петрушевска. Екипите на Министерството за внатрешни работи и...