Home Вести

Вести

Вака преку соопштение се огласија од Фудбалската Федерација на Македонија: Почитувани љубители на фудбалот, УЕФА и Фудбалската федерација на Македонија упатуваат потсетување до сите љубители на...

И денеска во целата држава не очекува  тропски ден, иако ќе имаме помалку сончеви периоди барем во попладневните часови. Во утринските и претпладневните часови...

УЕФА и официјално му дозволи на Вардар натпреварот против Копенхаген од 3-то квалификациско коло во Лигата на шампиони да го игра на „Телеком Арена“...

Очекуваме полни трибини иако не играме на домашен терен, подготвени сме за предизвикот ја респектираме Дачија но и веруваме исто така во квалитетот на...

Во Македонија во среда во утринските и претпладневните часови ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло време. Попладне развој на нестабилност која...

По четиригодишно патување околу светот со мотор, Ивана Чолаковска Торес и нејзиниот сопруг Ману Торес денеска пристигнаа во Скопје околу 14 часот напладне. „На 17...

Денеска претежно сончево со локална облачност и топло време. Попладне во северозападните и западните предели со услови за слаби локални врнежи од дожд. Утринските температури од...

По затварањето на стадионот „Филип Втори“ во јуни поради финалето на европскиот Супер Куп, нашите претставници во квалификациите за ЛШ и ЛЕ ќе мора да...

За време на фудбалскиот меч помеѓу Македонија ЃП и Вардар, струмичкиот фудбалски ас, Горан Попов кој што настапи во дресот на Вардар, се налутил...

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента.   Првиот пролетен ден во Македонија ќе...