Home Ознаки Статии означени со "Џенова"

Џенова

Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев, по вечерашниот натпревар на неговата екипа Џенова против Јувентус, каде беа поразени од 1:0 во Торино, му го подари...

Маурицио Ѕампарини се огласи по извештаите во италијанските медиуми дека неговиот клуб е заинтересиран за македонскиот напаѓач Горан Пандев. – Апсолутно не, не го сакам....