Home Ознаки Статии означени со "љубов"

љубов

Ако размислувате за купување куче, а се уште не сте сигурни за својата одлука, можеби овие неколку податоци ќе ви ја олеснат работата. Одгледувањето и...

Јасно и гласно – ако пиеш, не вози! Емотивната рекламна кампања на компанијата „Budweiser“ која промовира одговорно консумирање на алкохол, ќе ве увери не само...

Ситеоние кои чуваат миленици и се грижат за бездомни животни знаат колку боли разделбата од нив. За жал, постојат (не)луѓе на кои овие невини...

Едно шестгодишно момче успеало во две реченици да објасни зошто кучињата живеат пократко од луѓето, со што ги трогна срцата на сите љубители на...

Ова видео е најслаткото нешто што досега сме го виделе. Станува збор за играта на едно мало кученце со својот сопственик. Малечкото суштество е толку...

Нејзината приказна започнува пред неполни седум години. Верче е дете полно со љубов, благородно со чувства и емоции. Таа е дете исто како и...

Многу родители се грижат за тоа како ќе се согласуваат миленикот и бебето, дали нивната или било која наредна средба ќе помине како што...

Младински Совет во соработка со винаријата Далвина организираше хепенинг по повод денот на љубовта и виното. Младите на струмичани  им ги честитаа празниците со...

Кучињата се животни кои најпрво асоцираат на верност. Честопати нивната безусловна љубов кон сопственикот е исмејувана, но вакво нешто можат да размислуваат само оние...
video

Проблемот на напуштени кучиња во Босна и Херцеговина добива се поголем медиумски простор, бидејќи здруженијата, љубителите на животни и граѓаните го кренаа гласот против...