Home Ознаки Статии означени со "љубов"

љубов

Еден добродушен човек го забележал моментот кога на гладно напуштено куче му дал парче месо, мислејќи дека веднаш ќе го изеде. Но, кучето го зело...

Наместо, како некои, да се прашувате како може родители да дозволат бебе и пит бул да спијат заедно, предлагаме да ја погледнете видео снимката...

Знаеме дека помладите ви се многу позабавни од повозрасните кучиња. Малечки и слатки, пргави и љубопитни, не купуваат за помалку од една минута! Воопшто...

По терористичкиот напад во Париз, еден вљубен пар има порака за целиот свет. Момче од Сирија и девојка од Париз се фотографирале со своите пасоши,...

Доцниме на работа, забораваме да платиме сметки, немаме време да отидеме на ручек со најблиските... Во постојаната трка со времето може да ни се...

На стрес сме изложени секојдневно – на работа, во сообраќајот, семејството, домот...По напорниот работен ден, обично се релаксирате со тивка музика, омилен пијалок, книга...

Велат дека кучето е најдобриот човеков пријател, а изгледа дека тоа е и точно! Кучињата го разбираат нашиот говор на телото и емоциите, но...

Петгодишното девојче Бреана сосема случајно во својот дом создала сцена од Дизниевите филмови. Девојчето дома довела теле по име Изи, малку да прилегне и...

Кучињата и децата се разбираат без зборови, но ова видео го докажува тоа на најпрекрасен начин. Кучето забележува дека неговиот најмал пријател плаче во сон,...

Од друштво до забава и поддршка, ова видео ја открива сета убавина на пријателството помеѓу луѓето и кучињата, но и причините поради кои на...