Home Ознаки Статии означени со "Јувентус"

Јувентус

Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев, по вечерашниот натпревар на неговата екипа Џенова против Јувентус, каде беа поразени од 1:0 во Торино, му го подари...

Македонскиот репрезентативец Никола Секулов и У-16 тимот на Јувентус денеска со уште една победа го заокружија првиот дел од италијанското првенство кое го завршија...