Home Ознаки Статии означени со "Јосиф Христов"

Јосиф Христов

Средношколците од ,,Никола Карев,, од Струмица, во рамките на проектот ,, Општина по мерка на децата,, симулираа работа на Советот на Струмица.  Целта на симулацијата...

Традиционално на крајот и од оваа година, синоќа, во Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост се одржа предновогодишна забава на која присуствуваа...

Синоќа во салата на Домот на АРМ, синоќа се одржа свечена академија по повод 24 мај – Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и...

Одбележувањето се одржа пред споменикот на Делчев на истоимениот плоштад, каде со полагање свежо цвеќе почит му оддадоа претставници на Советот на општина Струмица,...

„Аутизам – тоа не е збор за плашење, туку дете за сакање“, „Дали треба да бидам третиран?! Да!!! Со третман на почит“, ова се...

Синоќа во хотелот „Сириус“ се одржа осмиот и последен состанок за промовирање на новиот проект „Зајакнување на општинските совети“. Проектот е финансиран од швајцарската...

Од денеска општина Струмица е член на меѓународната Асоцијација на градовите – носители на порака на мирот. Повелбата за полноправно членство му беше врачена...

Почитувајќи ја историјата и нејзините придобивки, градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска, положи свежо цвеќе пред Споменикот на револуцијата во градскиот парк. На...

Дел од првачињата кои денеска беа примени во Детската организација, присуствуваа на традиционалниот прием кој што секоја година во нивна чест го организира општина...

На вчерашната седница Советот на општина Струмица усвои повеќе предлог одлуки, информации, извештаи и програми за работа. На дневниот ред беа предложени 47 точки...