Home Ознаки Статии означени со "Јаневски"

Јаневски

Денеска беше одбележана 75-годишнината од убиството на првоборецот Герас Цунев со пригодна свеченост која што се одржа пред спомен бистата во малиот градски парк....

По повод Стара нова година, вработените во општина Струмица ја испочитуваа традицијата на кршење лепче со паричка. Во одделението за административна поддршка на градоначалникот,...

Драги мои сограѓани – почитувани Христијани, Една народна поговорка вели: „Кај и да си, за Бадник и Божик  дома да си“.  Се надевам дека ова...

Првото новооденче во Новата 2018 година се роди една минута од почетокот на Новата година во (00:01) чсот. Новороденчето се со тежина од 3150...

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, синоќа беше со членовите на Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост „ПОРАКА“ на традиционалната забава организирана...

Во рамките на Проектот на УСАИД за меѓуетничка интеграција на младите во образованието, во кој општина Струмица е вклучена како пилот општина со четири...
video

„Безбедноста на децата, учениците, но и на сите граѓани е од големо значење на локалната самоуправа предводена од мене како градоначалник, па убави и...

Ова е сликата што сакам да ја гледам, порача на митингот во Бежанскиот парк Костадин Костадинов, кандидат за пратеник на СДСМ од Струмица. Тој...