Home Ознаки Статии означени со "шарена револуција"

шарена револуција

Итно повлекување на одлуката за аболиција и оставка на актуелната влада, порачаа на денешниот протест демонстрантите. Поради последните случувања во државата, како одложените избори, враќањето...

Не сме ниту хулигани, ниту хулиганки. Ние сме борци за слобода, за правда и демократија, рече на вчерашниот протест Панче Орцев, пратеникот од редовите...

Постои еден град кој сиве овие години му пркоси и не му потклекнува на режимот на Груевски. Постои Струмица, порачаа граѓаните на вчерашниот протест. На...

Денешниот, 19-ти ден од протестите во Струмица беше одбележан со платно долго 35 метри, на кое пишуваше „Шарена револуција“. https://www.youtube.com/watch?v=jad-LhwkjJk&feature=youtu.be Утрешниот протест ќе започне во 19:00...

Граѓаните и вечерва масовно протестираа низ улиците на Струмица, извикувајќи „Шутка не ти бега Никола“, „Оставка“, „Вратете ги парите“, „Мафија на робија“.

„Кољо готов си“, „СЈО“, „Слобода“, „Нема правда – Нема мир“, „Протестирам“, се само дел од пораките кои граѓаните денеска ги напишаа на улицата од...

Под мотото „Смрт на фашизмот – слобода на народот!“ се одржа денешниот протест во Струмица, кој беше и најмасовен досега. Струмичани протестираат веќе 15 дена...

Вечерва струмичани по единаесетти пат ќе го искажат револтот низ улиците на градот. Протестот започнува во 19:00 часот пред зградата на старата полиција. „Еден прекрасен...