Home Ознаки Статии означени со "честитка"

честитка

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, на верниците од католичка вероисповед им го честиташе големиот христијански празник - Божик. Вам, кои го славите  Рожденството Христово...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, до сите верници од исламска вероисповед упатува честитка по повод големиот празник Рамазан Бајрам, посакувајќи им во деновите...