Home Ознаки Статии означени со "честитка"

честитка

Нивната љубов е толку голема и искрена, што со години наназад не штедат ни труд, ниту време, први да му го честитаат роденденот на...

Поновата историја на Република Македонија не памети поголем и посветол датум од  8. Септември 1991 година, кога нашата земја на најмудар можен начин успеа...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев упати честитка до граѓаните на Струмица, по повод 12 години од Илинденското востание и 71 година од Првото...

Почитувани сограѓани од  исламска веросисповед, Последните три дена од Рамазанскиот месец исполнет со молитва и прочистување на телото и душата, нека ви донесат многу радост,...

Од мое лично име и од името на вработените во општинската администрација, Ви го честитам Вашиот голем празник Рамазан, посакувајќи Ви  хармонија, благосостојба и...

Од мое лично име и од името на вработените во општинската администрација, Ви го честитам меѓународниот Ден на трудот 1. Мај со желба за...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, упати честитка до православните верници по повод празникот Велигден – Христовото Воскресение. „Почитувани сограѓани – благочестиви христијани, Велигден е празник...

Денес е Ваш ден, ден на кој треба да бидете горди. Поминаа 44 години од Првиот конгрес на Ромите одржан во Лондон, на кој...

Почитувани сограѓани од католичка вероисповед, Од мое лично име и од името на вработените во општинската администрација, Ви го честитам највозвишениот христијански празник - Велигден,...

Театарот е една од најстарите и највозвишените уметности што ги смислил креативниот човечки ум. Денес божицата Талија има причина да биде среќна, весела и...