Home Ознаки Статии означени со "честитка"

честитка

Секој празник е онолку голем, колку што верниците се подготвени со чиста душа и срце да пристапат кон негово празнување. Затоа, сторете се, најголемиот...

Република Македонија е единствената земја во светот која својот „Ден на Републиката“ го одбележува славејќи два празника одеднаш, два значајни датума од својата историја....

Почитувани сограѓани, верни на Христа Во миговите на искушенија, предизвици, премрежја и заедничко доживување на нашата „општествена Голгота“, време е да им се поклониме на...

Градоначалникот Зоран Заев упати честитка до татарските работници во општина Струмица. „Почитувани театарски работници, денес имате убава причина да ја чествувате Божицата Талија.Денешниот Светски ден...

Веќе осум години младешкиот дух во Струмица успешно ги поместува границите на остварување идеи, вешто ги потхранува подзаборавените човечки вредности и нè учи дека...

Денес е Ваш ден. Денес е ден за славење и почит, но и Ден за цврста решеност да се опстои во борбата за ваша...

Почитувани сограѓани возљубени во Христа, Кога ќе се огласат црковните камбани за да ни дадат до знаење дека е време за големо празнување, да ја...

Почитувани сограѓани – телесно инвалидизирани лица, лица со оштетен вид, лица со оштетен слух, лица со пречки во говорот, лица со менталнa попреченост, лица...

Нивната љубов е толку голема и искрена, што со години наназад не штедат ни труд, ниту време, први да му го честитаат роденденот на...

Поновата историја на Република Македонија не памети поголем и посветол датум од  8. Септември 1991 година, кога нашата земја на најмудар можен начин успеа...