Home Ознаки Статии означени со "цени"

цени

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на „евросупер...

Бензините од денеска поевтинија за половина денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство се со непроменети цени. Еуросупер бс-95 се продава по цена...

Цената на нафтата забележа нов рекорден пад на светските берзи. Американската лесна сурова нафта денеска поевтини на Њујоршката трговска берза до 29 долари 01...