Home Ознаки Статии означени со "цена"

цена

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поскапе еден денар  и ќе изнесува 59,50 денари за литар додека бензинот Еуросупер БС-98 половина денар односно 68,50...

Согласно утврдената методологија и кварталното утврдување на цена,  ЈПЕД ,,Струмица – Гас’’ Струмица од 1-ви април ги намали цените на природниот гас за 11%,...