Home Ознаки Статии означени со "ФФМ"

ФФМ

Влатко Костов е новото име за функцијата претседател на ФФМ кое кружи низ јавноста како најсериозен кандидат по оставката на досегашниот Илчо Ѓорѓиоски. Штипјанецот...

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски денеска во Џенова остварил средба со Горан Пандев на која е потврдено дека  Пандев повторно ќе биде предводник...

Со поставувањето на вештачката трева и оградувањето, заврши првиот дел од градежните активности на помошното игралиште на стадионот „Младост“ во Струмица. Тоа веќе стана...

Игралиштето за фудбал во Струмица го гради општината со 430.000 еврва од буџетот и 100.000 евра донација од Фудбалската Федерација на Македонија, изјавија од...

Вкупно 32 деца од Струмица се на списокот на Фудбалската Федерација на Македонија за фудбалски паралелки низ училиштата. Освен во Струмица паралелки ќе има...