Home Ознаки Статии означени со "фудбал"

фудбал

Струмичкиот клуб вчера ја издвојуваше четвртата победа во припремниот период над екипата на Слога од Виница со 2:1, иако победата можеше да биде многу...

Монографијата 9 децении ФК Тиверија од авторот Иван Станоев денеска беше промовирана во просториите на НУЦК Антон Панов. Во текот на целиот овој период Фк...

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски денеска во Џенова остварил средба со Горан Пандев на која е потврдено дека  Пандев повторно ќе биде предводник...

Фудбалски празник за Струмичани во недела на 11 октомври, каде на покана на струмичкиот клуб на стадионот „Младост“, лидерот во првата лига Шкендија ќе...

„Кога влегов во фудбалот сите мислеа дека имам некои задкулисни намери и дека како кикбоксер нема да успеам да го вратам фудбалот во Струмица....

Кого и да прашате во градот под Царевите кули за клубот кој во минатото создаде врвни фудбалски имиња, сите се исто мислење - местото...

На територија на Република Македонија за прв пат се организира Интернационален фудбалски камп за деца родени, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, и 2006...
video

Помошното игралиште на стадионот „Младост“ во Струмица ќе прерасне во модерен фудбалски терен со вештачка трева. Овој проект го реализираат општина Струмица, Фудбалската федерација...

Вкупно 32 деца од Струмица се на списокот на Фудбалската Федерација на Македонија за фудбалски паралелки низ училиштата. Освен во Струмица паралелки ќе има...