Home Ознаки Статии означени со "фудбал"

фудбал

Нов тренер на ФК Беласица во новата полусезона ќе биде некогашниот играч и голгетер на сино – белите Васко Георгиев, а негов помошник ќе...

Избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе играт во групата Б со селекциите на Португалија, Шпанија и Србија на Европското првенство во Полска. Само што заврши извлекувањето на...

Во овој момент започнува извлекувањето на групите за Европското првенство за репрезентации до 21 година кое идната кодина ќе се одржи во Полска. Избраниците...

Над 200 дечиња - фудбалери од генерациите 2004/05 и 2006/07 продефелираа  на зелениот терен во Струмица како дел од турнирот БЕЛАСИЦА КУП 2016. На првиот...

Над 200 дечиња од вкупно 17 екипи од земјава и странство ќе ги покажат своите фудбалски таленти овој викенд на општинскиот терен со вештачка...

Генерацијата 2000/2001 година го освоија првото место во регионалната лига. Со победата над Тиквеш од Кавадарци во последното коло од 3:0, го зачуваа првото...

Тренерот на првиот тим на ФК „Беласица“, Ацо Стојанов ги напушта сино-белите. Тој на својот Фејсбук профил ја објави оставката. „На почеток би сакал да...

Координаторот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски за ТВ Канал ВИС потврди дека фудбалски менаџери се интересирале за дел од фудбалерите на Академијата кои минатата...

Младинскиот тим на Фудбалскиот клуб „Академија Пандев“ ќе учествува на 68 издание на престижниот турнир Viareggio Cup 2016 кој што ќе се одржи во...

По Јани Атанасов кој веќе има пред договор со италијанскиот ФК Интер од Милано , челните луѓе на младинските тимови на Интер доставија официјална...