Home Ознаки Статии означени со "фудбал"

фудбал

Откако управата на ФК Беласица одговорија на како што велат провокацијата од страна на Академија Пандев, од таму возвратија со уште еден текст. До...

ФК Академија Пандев вчера на својата веб страна напиша за одиграниот натпревар во регионалната лига против екипата на ФК Беласица, генерација 2003 во кој...

По затварањето на стадионот „Филип Втори“ во јуни поради финалето на европскиот Супер Куп, нашите претставници во квалификациите за ЛШ и ЛЕ ќе мора да...

За време на фудбалскиот меч помеѓу Македонија ЃП и Вардар, струмичкиот фудбалски ас, Горан Попов кој што настапи во дресот на Вардар, се налутил...

На стартот од новата сезона фудбалскиот клуб Беласица ја наполни мрежата на гостинската екипа од Делчево. Во првите 30 минути гостите од Делчево успеа...

Фудбалскиот клуб Беласица стартуваше со тренинзи во Ново Село. Во првиот ден над педесеттина млади фудбалери го одработија првиот тренинг во спортската сала во...

Вториот контролен натпревар на струмичките сино-бели заврши без голови, денеска во вториот пријателски натпревар во Дојран, против екипата на Земун од Србија. Во цврст...

ФК Беласица ќе прави тренинг камп во општина Ново Село, се со цел да се избегне секојдневно патување до Струмица, на сите досегашни и...

Струмичките сино-бели ги започнаа подготовките за пролетниот дел од шампионатот во Третата фудбалска лига – Исток. Истите ќе се реализираат во Струмица преку подигнување на...

Силна екслозија се случила вечерва пред фудбалскиот стадион во Истанбул, по завршувањето на натпревар меѓу Бешикташ и Бурсаспор, во која најмалку 20 луѓе се...