Home Ознаки Статии означени со "фудбал"

фудбал

ЖФК Тиверија Струмица го претстави најновото засилување. Станува збор за досегашната капитенка на битолскиот клуб ЖФК Атлетико – Ангела Стојковска (20). Од клубот велат дека...

Академија Пандев ќе се натпреварува во ВИП делот со генерацијата фудбалери родени 2001 година и помлади, од 15 до 21 јули. Во овој дел...

За само четири месеци работа новоформираниот клуб ФК МAK - Струмица Јуниор  веќе наредната година ќе се натпреварува со екипи од Бугарија, Србија, Грција и...

УЕФА и официјално му дозволи на Вардар натпреварот против Копенхаген од 3-то квалификациско коло во Лигата на шампиони да го игра на „Телеком Арена“...

Навивачите на Малме од Скопје со полициска придружба ќе се префрлат во Струмица, каде ќе го бодрат својот клуб, против Вардар, од 18 часот...

Очекуваме полни трибини иако не играме на домашен терен, подготвени сме за предизвикот ја респектираме Дачија но и веруваме исто така во квалитетот на...

Шкендија и Пелистер утре во Струмица на градскиот стадион Младост ќе играат во финалето на Купот на Македонија. И двете екипи го имаат освоено...

Во Струмица во мошне возбудлив натпреевар помеѓу екипите на ЖФК Тиверија и Драгон, домакините славеа со 4:3 во првиот полуфинален натпревар од Купот на...

Учениците од I б одд. при ООУ,,Видое Подгорец“ – Струмица,  денеска  беа во посета на фудбалското игралиште  со вештачка трева . Целта на посетата...

ГПС ( GPEXE ) систем-уреди со кои ќе се следи работата и перформансите на своите фудбалери, промовираше денеска Фудбаслкиот клуб Академија Пандев. Струмичкиот клуб е вториот...