Home Ознаки Статии означени со "Филип втори"

Филип втори

Поради влошена здравствена состојба одложен е концертот на Игор Џамбазов, соопшти на социјалните мрежи неговата пријателка и колешка Весна Петрушевска. Џамбазов, како што пишува...

По две недели Игор Џамбазов денеска ја напушти Специјалната болница „Филип Втори“, откако имаше две успешни операции на левата и десна нога. Во негов стил...