Home Ознаки Статии означени со "труење"

труење

Бараме од надлежните под итно да престане ова лудило затоа што ова е организирано и се работи за Битола , Кочани , Охрид и...

Здружението за заштита на животните „Animal Lovers“ преку соопштение до јавноста остро го осудува расфрлањето отров низ улиците на Струмица. Соопштението ви го пренесуваме интегрално: „Изминативе...

Деновиве граѓани на Струмица преку социјалните мрежи водат хајка против бездомните кучиња во градот.Објавите најчесто се насочени кон љубителите на животни и здруженија за...

Ситеоние кои чуваат миленици и се грижат за бездомни животни знаат колку боли разделбата од нив. За жал, постојат (не)луѓе на кои овие невини...