Home Ознаки Статии означени со "телефон"

телефон

Непознат сторител вчера на улица Ката Поцкова во Струмица физички ја нападнал Л.Ѓ. (55) од Струмица. Кога таа влегла во влезот од зградата се...

Основното јавно обвинителство Струмица донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради основано сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на...