Home Ознаки Статии означени со "Студентски пленум"

Студентски пленум

Walk on, walk on With hope in your heart And you’ll never walk alone You’ll never walk alone (Химна на навивачите на Ливерпул) Кога ви беше најтешко бевме со...

Четворица полицајци вчера околу 11часот биле пред Филозофоско-Филолошкиот факултет, каде студентите веќе седми ден окупираат, и таму се задржале скоро час и половина, објави...

Актерот Кирил Поп Христов, кој во моментот се наоѓа во Еквадор, испрати видео порака до Студентскиот пленум. „Деца мои, одете до крај!“, порачува Кили. https://www.youtube.com/watch?v=XdD76bp3MK0#t=208

По преземањето на контролата на Филозофскиот и Филолошкиот факултет, студентите денеска во 13 часот ќе ги „окупираат“ и техничките факултети. „Се додека владата не ги...

Почитувани, студенти и студентки, колеги и колешки, ученици и ученички, професори и родители, граѓански организации. Студентскиот Пленум прогласи Автономна зона, велат од Студентски пленум. „Почнувајќи...

Студенти од техничките факултети, со транспаренти на кое пишува „Автономна зона“, влегуваат во предавалните на Машинскиот факултет и ги повикуваат своите колеги да се...

Студентски пленум преку својот Твитер профил извести дека „вонредно“ се повикани на средба во кабинетот на премиерот Никола Груевски, каде тема на разговор ќе...

Откако претседателот на државата, Ѓорге Иванов, не стави вето на новите законски измени во високото образование, Студентски пленум на својата Фејсбук страница најави искажување...

Студентски пленум на својата Фејсбук страница објави дека го поддржува протестот против пресудата за новинарот Кежаровски, што ќе се одржи во вторник во 12...

Студенти, професори и граѓани денеска одржаа мирен протест пред Собранието на Република Македонија, каде со транспаренти на кои пишува „НЕ“ го искажаа несогласувањето со...