Home Ознаки Статии означени со "струмички карневал"

струмички карневал

Организациониот одбор на струмичкиот карневал ја објави програмата за годиеншната манифестација која ќе стартува в среда 22 февруари со детскиот маскембал што ќе се...

Во преполната сала на „Сент Џорџ“, најмалите и најубавите, маскирани во своите омилени ликови се смееја, пееја и дружеа, означувајки го почетокот на струмичкиот...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал ги интензивира работните активности со единствена цел и оваа година да понуди незаборавно карневалско доживување. Синоќа во домот на АРМ...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал и годинава понуди богата програма за сите генерации. Карневалските денови ќе започнат на 9 март со детскиот маскенбал, а...

Годинашното издание на струмичкиот карневал ќе се одржи од 9 до 16 март. Традиционално оваа најголема манифестација ќе започне со маскенбалот на кој се...

Во присуство на претседателот и членови на Организациониот одбор на Струмичкиот карневал, денес грдоначалникот Зоран Заев ги прими претставниците на компаниите – генерални спонзори...

Стручното жири денеска ги објави наградите на Струмичкиот карневал. Доделувањето на наградите согласно програмата е во вторник, во 19,00 часот, пред отпочнувањето на карневалското...

Добредојдовте во Струмица, добредојдовте на еден од 20-те најдобри карневали во светот, вака градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, ги поздрави гостите на струмичкиот...

Гоце и Васка Терзиеви вечерва ќе го предводат карневалското дефиле. Брачниот пар беше избран за принц и принцеза на синоќешниот маскенбал во хотелот „Сириус“. Забавата...