Home Ознаки Статии означени со "струмица"

струмица

Покрај наградата за животно дело по повод празникот на градот Светите Петнаесет Тивериополски Свештономаченици, им  беа доделени и награди на Зоран Спасов во областа...

ЕКО акцијата во пресрет на новогодишно – божиќните празници која што ја реализираат  Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ и општина Струмица продолжува утре,...
video

„Безбедноста на децата, учениците, но и на сите граѓани е од големо значење на локалната самоуправа предводена од мене како градоначалник, па убави и...

Со почеток во 20:00 часот вечерва во НУЦК „Антон Панов“, љубителите на театарот ќе можат да ја погледнат претставата „Идиот“ од Достоевски во режија...

Со брза реакција на совесни граѓани и љубители на животни, на СВР Струмица и Основното јавно обвинителство од Струмица, денеска Лаки е одземен од...

Вчера во 19.45 часот на магистралниот пат А-4 Струмица-Радовиш, поточно на делницата од село Радичево до село Владевци, се случила сообраќајна незгода во која...

Навивачите на Малме од Скопје со полициска придружба ќе се префрлат во Струмица, каде ќе го бодрат својот клуб, против Вардар, од 18 часот...

На клупата на прволигашот од Струмица, повторно ќе седне еден тренерот од Грција добро познат на струмичката кошаркарска јавност, Власис Влаикидис, пишува sportmedia.mk. Грчкиот стручњак...

Очекуваме полни трибини иако не играме на домашен терен, подготвени сме за предизвикот ја респектираме Дачија но и веруваме исто така во квалитетот на...

Утре (20.06.2017 година), со почеток во 19.00 часот во НУКЦ „Антон Панов“ во Струмица, премиерно ќе биде изведена претставата „Кралството на Снежана и џуџињата“...