Home Ознаки Статии означени со "струмица"

струмица

По снежните врнежи кои ја зафатија општина Струмица, екипите на јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ се на терен и вршат континуирано чистење на...

Тешка кражба која се случила ноќта помеѓу сабота и недела на улицата „Ленинова“, во адвокатска канцеларија на Ж.Л.(57), непознат сторител извршил тешка кражба, информираат од...

Денеска од водите на базентот во Аквариус со крстот во рака излезе Кире Гошев, но сепак среќникот повторно е Лазо Котуровиќ. Како што истакна...

Нашиот најдобар одбојкар Никола Ѓорѓиев напиша на својот профил за победата на неговиот клуб ОНИКО против Јастрзебски. „Нашата цел беше да бидеме дел од најдобрите...

Струмичанецот Никола Маџиров, е прв гостин годинава во крокодиловата „Куќа за писатели“ во Белград. Тој е 62. автор гостин во таа „Куќа на писатели“. На...

Поранешниот македонски репрезентативец, Владо Илиевски денес ја поднесе својата кандидатура за нов предводник на македонската кошарка. Илиевски побара свикување на собрание на кое би се...

Од здружението „Animal Lovers“ бараат вклучување на волонтери во здружението. Ви го пренесуваме во целост Ние, постојните членови на здружението „Animal Lovers“, Ве покануваме да станете...

Со измерени 670 микрограми на метар кубен, Струмица е најзагаден град во последните 24 часа во Македонија.  Во главниот град во последното деноноќие, се...

Непознат сторител вчера на улица Ката Поцкова во Струмица физички ја нападнал Л.Ѓ. (55) од Струмица. Кога таа влегла во влезот од зградата се...

Tрадиционалниот новогодишен-божиќен концерт насловен „Божиќна Евровизија“ ги воодушеви синоќа присутните во Центарот за култура „Антон Панов“. ОКолу 80 ученици од СОУ „Јане Сандански“, под...