Home Ознаки Статии означени со "сообраќајка"

сообраќајка

Во директен судир меѓу минибус на „Струмица експрес“ и патничко возило од марката Опел Астра, вечерва се повредени се 12 патници, пишува Канал 77. Според...

Дваесет и шест годишниот Александар.П  од село Моноспитово загина, а друго лице се здоби со тешки телесни повреди во тешка сообраќајна незгода, што се...

Со големо внимание ја следиме состојбата по тешката сообраќајна несреќа што  се случи во утринските часови кај Сарамзалино, а во којашто се повредени 36-мина...