Home Ознаки Статии означени со "сообраќајка"

сообраќајка

Бремена жена (29) со својата 10-годишна ќерка со тешки повреди се пренесени на клиниката во Скопје, по синоќешната тешка сообраќајна несреќа што се случи...

Синоќа околу 2:30 часот по полноќ, автомобил марка „BMW“ со бугарски регистарски табли излета од патот во поројот на „Крушевска Република“ во Струмица, во...

Струмичанецот Војчо Н. (67) загинал во сообраќајна несреќа што се случила на регионалниот пат Дојран-Валандово. Според информациите на полицијата сообраќајката се случила кај крстосницата...

Во тешката сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 20:10 часот во Струмица на крстосницата од локалниот пат Струмица – Просениково и улицата „Климет...

Таа го загуби животот пред ТЦ „Зебра“, откако во неа удри патничко моторно возило „опел корса“ со скопски регистарски таблички, управувано од возач од...

Комбе со валандовски регистарски табли, удри во автомобил „форд“ со струмички регистарски табли, утрово околу 6 часот на раскрсницата кај силосите на „Жито Струмица“...

Сообраќајна несреќа во која четворица млади луѓе се повредени се случи синоќа околу 22 часот на локалниот пат меѓу селата Моноспитово и Банско. Двајца...

На патниот правец Штип  – Радовиш во близина на рудникот Бучим,  вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа, во која учествувале амбулантно возило и камион,...

Нема сериозни последици во денешната сообраќајна несреќа меѓу две возила која се случи на раскрсницата која ги вкрстува улиците „Младинска“ и „Ѓорѓи Василев“ во...

„Од бензинска пумпа излезе кола пред нас и шоферот немаше каде да оди. Го избегна  и добро е што отиде во нива, таму имаше...