Home Ознаки Статии означени со "сообраќајка"

сообраќајка

Петчлено струмичко семејство кое живее во Чикаго настрада во собраќајна несреќа која се случи во државата Тенеси, Сад. Враќајќи се од Флорида, тие со...

Вчера во 19.45 часот на магистралниот пат А-4 Струмица-Радовиш, поточно на делницата од село Радичево до село Владевци, се случила сообраќајна незгода во која...

Филип Лазаревски, фудбалер на „Академија Пандев“ и репрезентативец на Македонија (У-15) загина во сообраќајна несреќа која се случи синоќа на патот Габрово – Банско. Информацијата...

Во сообраќајка која се случи во пет часот рано изутрина на патот Струмица-Василево во близина на бензинската пумпа на Лукоил, повредено е едно лице....

Тешка сообраќајна несреќа  се случи синоќа на транзитниот пат во близина на „Терминалот“ во која  тројца се тешко повредени. Двајца од нив се задржани...

Вечерва околу 21 часот на „транзитниот“ пат во Струмица, во близина на Католичката црква „Св. Иван Крстител“, се случи тешка сообраќајна незгода помеѓу два...

Тешка сообраќајна несреќа  се случи денеска на патот Струмица - Дабиле, во која загина 4-годишно дете од Босилово, јави ТВ Канал ВИС. Со возилото...

Лицето кое управувало со автомобилот е со лесни повреди и е надвор од животна опасност, по информациите од струмичката болница, пишува Струмицанет. Нема информации за...

Тешка сообраќајка се случи синоќа на околу половина час по полноќ во близина на Жито Струмица. Автомобилот од засега непознати причини изгубил контрола и...

Синоќа на Клиничкиот центар во Скопје почина 29-годишната бремена жена од сообраќајката која се случи во неделата околу 21 часот на патот Струмица -...