Home Ознаки Статии означени со "снег"

снег

Општина Струмица и јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“  интензивно работат на чистење на снегот во градот и населените места ангажирајќи и дополнителна механизација...

По снежните врнежи кои ја зафатија општина Струмица, екипите на јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ се на терен и вршат континуирано чистење на...

Врнежите од снег кои што ја зафатија општина Струмица во текот на овој месец предизвикаа материјална штета за која веќе има пријави од граѓаните....

И по новите снежни врнежи, булеварите и улиците во градот се исчистени, а локалните патишта до населените места проодни, соопштија од „Комуналец“. Екипите на...

„Со првите снежни врнежи, општина Струмица, започна со активностите кои во континуитет се реализираат до денеска, а согласно Програмата за одржување на улиците и...

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ и по новите снежни врнежи продолжи континуирано рачно и машински да ги чисти улиците и тротоарите во градот....

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ е комплетно подготвено за справување со последиците од снегот и ниските температури кои што се најавуваат за во...

Овој месец според временската прогноза ќе имаме од се по нешто. Снег дожд но и сонце. Можеби најдобрата вест е тоа што ќе немаме...

Во текот на денешниот ден поточно ноќта кон понеделник и во понеделник меторолозите најавуваат засилен југоисточен ветер. Брзината на ветерот во недела повремено ќе достигнува...

Врнежи до дожд и снег со променлив интензитет се очекуваат за утре,а ваквото време ќе потрае и во следните денови. За денеска метеоролозите предвидуваат...