Home Ознаки Статии означени со "Словенија"

Словенија

Првата препрека е помината, силната, бронзената Словенија падна од храбрите црвено-жолти момчиња. Храбро на терен, со голема помош од трибините ја постигнавме првата победа...

Избраниците на Раул Гонзалез во 19:30 часот во Загреб, пред себе ќе имаат тешка задача да го совладаат тимот на Веселин Вујовиќ, кој важи...