Home Ознаки Статии означени со "сдсм"

сдсм

Незадоволни од политиките на владејачката партија, членови на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица денеска ги фрлија своите книшки и преминаа во редовите на СДСМ. Секогаш бевме во...

На вечерашната седница на Централниот одбор, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, е едногласно избран за Шеф на Изборниот штаб за претстојните претседателски избори,...
video

Никола Тодоров е фатен во уште една лага. И во овој случај станува збор за трошење на милиони народни пари, рече на денешната прес...

Пратеникот Васил Пишев веќе подолго време покажува знаци на нервоза и растревоженост  со тоа што не сака да го прифати поразот од локалните избори...

Изборите се уште не започнале, а предизборниот караван на власта веќе е во поход. Повторно, како и многу пати досега, цела свита од државни...

ВМРО-ДПМНЕ веќе неколку години се преповторува на речиси исти прес конференции. Владејачката партија ги контролира сите институции во државата. Истите тие институции под нејзина контрола...

Една зграда, многу сокриени станови на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ. Улица, „Димче Мирчев“, број 20 во центарот на Скопје, велат од СДСМ за новата...

Синоќа околу три часот по полноќ  непознати лица ги искршиле стаклата на штабот на  4-тата месна заедница на СДСМ - Струмица. Сопственикот на објектот...

Градски парк, Градски стадион ББ, Скопје, не е седиште само на телевизија Сител. Не е седиште само на семејната фирмата „Висарис МКД“ на Ивона...