Home Ознаки Статии означени со "сдсм"

сдсм

Извршниот одбор на СДСМ денеска донесе неочекуван потег. Никој од раководството нема да биде носител на кандидатските листи. Ниту Заев во четвртата ниту Шекеринска...

Над 400 петунии беа засадени денеска во Малиот градски парк во Струмица од страна на Социјалдемократките по повод денот на пролетта. На ваквата активност се...

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи, на денешната прес конференција објави СМС пораки кои, наводно, му ги пишувал лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Пораките, како што...

Денеска над 4 илјади жени од СДСМ од целата држава, по повод Меѓународниот ден на жената, 8-ми Март,  излегоа на марш  под мотото „Јас...

По деветти пат се одржа традиционалниот  марш на форумот на жени на ОО СДСМ  – Струмица. Пратеничката на СДСМ Цветанка Иванова, вели дека овој...
video

Обраќање на Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на 16-тиот Конгрес на СДСМ Почитувани делегати на Конгресот на СДСМ, Дозволете на почетокот на моето обраќање, пред делегатите...

Струмичката јавност денеска беше сведок на петтата по ред фотосесија на луѓето од ВМРО-ДПМНЕ пред стариот струмички театар, изјави пратеникот на СДСМ, Панче Орцев....

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и ВМРО-Народна партија донесоа одлука на евентуалните следни предвремени парламентарни избори да настапат самостојно, се наведува во заедничкото соопштение на...

Триесет млади луѓе имале состанок во штабот на СДСМ во населбата Карпош вечерва, кога беше фрлена бомба.  За среќа никој не е повреден, а...

Пред канцеларијата на СДСМ во скопската населба Карпош вечерва е фрлена бомба. Според првичните информации, нема повредени, пишува Бриф.