Home Ознаки Статии означени со "сдсм"

сдсм

Кон крајот на ноември оваа година, заврши огласот за кандидирање за членови во Државната изборна комисија, која и понатаму е предмет на расправа помеѓу...

Денеска победи Македонија! Ова е нов почеток за сите граѓани на нашата татковина, Република Македонија. Започнува нормализација на институциите и процес за создавање на...

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ директно го кршат договорот од 2 јуни /15 јули. Се плашат од комплетирањето на специјалното јавно обвинителство. Се плашат од...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска го најави новиот проект „Визијата за Македонија“ за враќање на, како што рече, моќната, стабилна, спокојна и среќна...

Она што го прават Никола Груевски и неговите соработници во ВМРО-ДПМНЕ преку медиумите под нивна контрола, е уште една потврда на паниката во нивните...

Не стивнува револтот на социјалните мрежи откако Миленко Неделковски објави фотографија од малолетната ќерка на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Денеска со писмена реакција...

Никола Груевски оваа недела е под голем притисок да има договор и тој е свесен за последиците доколку не се случи тоа. Последиците од...

Денеска во 14:00 часот СДСМ ќе одржи прес конференција на која ќе бидат објавени аудио снимки од прислушуваните разговори во рамките на проектот „Вистината...

Вчера се одржа заеднички консултативен состанок меѓу раководството на СДСМ и повеќе од 80-те граѓански организации кои ја сочинуваат натпартиската коалиција „Граѓаните за Македонија“. На...

Денеска во 14:00 часот, во рамките на проектот „Вистината за Македонија“, опозицијата ќе обелодени нови материјали од прислушуваните разговори кои се однесуваат на невладините...