Home Ознаки Статии означени со "сдсм"

сдсм

Повторувањето е мајка на знаењето, рекле старите Римјани. Е токму во улога на добар повторувач е кандидатот за пратеник на ВМРО ДПМНЕ од нашиот...

Ова е сликата што сакам да ја гледам, порача на митингот во Бежанскиот парк Костадин Костадинов, кандидат за пратеник на СДСМ од Струмица. Тој...

Во земјоделството, коешто е најзначајна гранка од која што живеат најголем број на граѓани во овој наш струмички регион, најважната работа за новата власт...

Груевски и неговата криминална влада среде изборна кампања продолжуваат со реализација на така наречени проекти, а кои во изминатите години не дадоа никакви резултати....

Кандидатите за пратеници од Струмица за ИЕ 4, Коста Јаневски, Катерина Кузмановска и Костадин Костадинов денес остварија средба со спортистите и спортските работници. На средбата...

Министерот за внатрешни работи и генерален секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, при неговата денешна посета во Струмица порача дека фер и демократски избори може...

Платформата за граѓанска политика „АЈДЕ“ ги повика сите граѓани да се приклучат на масовниот марш против одлуката за помилување на изборен криминал, кој ќе...
video

  Во интервјуата кои зачестија деновиве, заменик претседателот на СДСМ, Радмила Шекеринска денеска гостуваше во дневникот на Канал 5 кај уредничката Лидија Богатинова. Шекеринска потенцираше...

Денешната изјава на Никола Груевски е директно признание дека поради него не се исполнети клучните елементи на Договорот од Пржино и дека поради него...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешниот 19 конгрес во својот говор пред делегатите на Конгресот ја објасни изборната програма со која социјалдемократите ќе...