Home Ознаки Статии означени со "сдсм"

сдсм

ДУИ донесе одлука да ги даде потписите за формирање влада на СДСМ, а за коалиција ќе преговара во текот на викендов. Портпаролот на ДУИ, Бујар...

На вчерашната прес конференција на Општинската организација на СДСМ, која ја одржавме како одговор на прес конференцијата на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, рековме дека...

Советникот од редовите на ВМРО-НП за кого вчерамедиумите објавија дека преминал во ВМРО-ДПМНЕ, денеска се враќа во коалиција со СДСМ. Тој изјави дека бил...

По информацијата дека ВМРО ДПМНЕ има мнозинство во Советот на општината, денеска претседателот на ОО СДСМ Струмица, Марјан Даскаловски, одржа прес конференција. (интегрален текст) Денешната прес...

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на јавна седница со почеток во 11часот треба да ги разгледува и да одлучува по поднесените приговори на СДСМ...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија извести дека денеска во 14.30 часот ќе одржи прес конференција во седиштетото на партијата. На прес конференцијата ќе се обрати претседателот ...

Да ги почекаме официјалните резултати, за да може да се потврди дека со режимот е завршено, рече на денешната прес конференција Дамјан Манчевски, шеф...

Стојам пред моите граѓани, во нивна заштита, исправен, горд и одлучен – нема да дозволам никој да ги лаже и плаши граѓаните на Македонија,...

Со Никола Груевски нема сегашност, нема ниту стабилна иднина. Груевски не сака промени бидејки се плаши од одговорност за се што им направи на...

Последниве десет години, јавната администрација во Република Македонија стана сервис за згрижување на партиските кадри на власта и систем за изборна корупција и клиентелизам....