Home Ознаки Статии означени со "СВР"

СВР

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.В. (22) и И.Ѓ. (19), двајцата од село Баница, струмичко, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело...

Кривична пријава против O.Х (35) од Струмица поради постоење основано соменение дека сторил две кривични дела „силување“, поднесе секторот за внатрешни работи Струмица до...

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение...

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.П. (54) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување“. Пријавениот во текот...

СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.И. (61) од Струмица, С.М (31), А.Ш (25), М.Ш (20) и Р.Ш (48), сите од с.Лабуништа, општина Струга и против...

Струмичката полиција започна потрага по вандал кој со спреј испишал графит на „цитроен Саксо“ со струмички регистарски ознаки. Се претпоставува дека истиот вандал оштетил...

Шест мигранти превезувани со возило „Форд Мондео“ со кумановски регистарски таблици, управувано од 35-годишниот Т.А. од Скопје се пронајдени  вчера во Струмица, соопштија од...

Девет кражби и осум сообраќајки се случиле во периодот од 21 до 25 декември во Струмица. Причинета е материјална штета 10.500 денари, додека сообраќајни...

Непознат сторител со употреба на физичка сила и погоден алат насилно ја отворил влезната врата од поштата во струмичкото село Босилово, во период од...

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Б.Г., вработена во Службата за трансфузија при ЈЗУ Општа болница за сторено кривично дело „послужување во службата“. Вработената од...