Home Ознаки Статии означени со "Свети Василиј"

Свети Василиј

Традиционално во црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Струмица, пред големиот празник Обрезание Господово и Свети Василиј Велики, се изложуваат на поклонение дел од...

Фото: Струмицанет Струмица ја има таа привилегија да  има дел од моштите на Свети Василиј, столбот на светото православие  вели, отец Димитар Крцев од Струмичката Православна...