Home Ознаки Статии означени со "режим"

режим

И денеска во голем број граѓаните на Струмица излегоа да го искажат својот револт против режимот на Груевски. Демонстрантите уште еднаш истакнаа дека  одлучно продолжуваат...

Голем број граѓани кои денеска излегоа на протестот во Струмица маршираа низ улиците на градот и ги повторија веќе познатите барања: оставка од претседателот...
video

Со слоганот „Нема правда, нема мир“, голем број струмичани вечерва го искажаа револтот од одлуката на претседателот Иванов за аболиција на политичарите. Демонстрантите побараа...

Протестите против режимот, иницирани од аболицијата на криминалните политичари и нивните соработници, се шират низ цела Македонија. Денеска се закажани протести во Скопје, Битола, Струмица,...

Голем број струмичани излегоа на мирен протест да го искажат револтот против, како што велат, режимот на Груевски и оваа ненародна власт. Граѓаните од...