Home Ознаки Статии означени со "Ракомет"

Ракомет

Македонските ракометари  попладнево го играт одлучувачкиот натпревар против Србија на Европскиот шампионат што се одржува во Полска. По двата порази, кои ги претрпе нашата репрезентација...

Македонската ракометна репрезентација денес од почеток во 18 часот во „Таурон Арена“ во Краков ќе го одигра првиот натпревар на 12. Европско првенство што...

Со убедливи 7 голови разлика (35:28) Македонија ја победи Црна Гора во пријателскиот натпревар. Но голот кој беше постигнат во финишот од првото полувреме...

По катастрофалната резултатска серија на Макс Струмица Пецаковски и уште неколку негови поранешни соиграчи го напуштија клубот, левиот бек имаше понуди и од Работнички...

Во понеделник екипата на Макс Струмица го започнува своето натпреварување во СЕХА Лигата. „Рисовите“ ќе стартуваат против  Војводина, додека во средаат ќе игра со...

Успешно завршија преговорите и со второто странско засилување за тимот на Зомимак-М, Босанецот Ален Куленовиќ, кој доаѓа да игра во струмичкиот клуб  на позицијата...

Струмичките ракометари беа рамноправни на стартот од натпреварот во првит пет минути, за потоа да стапи на сцена гигантот Вардар. Од 10-тата минута Вардарци...

Со нова бековска линија Вугринец, Прибак и Филип Лазаров го почнаа вториот натпревар црвено-жолтите против репрезентацијата на Иран. Веќе на стартот нашите избраници направија...

Со 28:23 во првиот натпревар на Светското првенство домаќинот Катар го победи Бразил и го оствари првиот и можеби многу очекуван триумф. Репрезентацијата предводена од...