Home Ознаки Статии означени со "Ракомет"

Ракомет

На терен борба до крај, но на трибините весело и кај противникот. Еве како германските навивачи ја пеат „Излези момче“. https://www.facebook.com/nikola.bogatinov.3/videos/10211064444633681/

Првата препрека е помината, силната, бронзената Словенија падна од храбрите црвено-жолти момчиња. Храбро на терен, со голема помош од трибините ја постигнавме првата победа...

Избраниците на Раул Гонзалез во 19:30 часот во Загреб, пред себе ќе имаат тешка задача да го совладаат тимот на Веселин Вујовиќ, кој важи...

Македонската ракометна репрезентација  одигра одличен натпревар во Белград, совладувајќи ја селекцијата на Србија со резултат 32:29.  Гонзалес со многу комбинации преку целиот натпревар имаше...

Нашата машка ракометна репрезентација вечерва од 18 часот во Белград против селекцијата на Србија ќе го одигра вториот контролен натпревар пред настапот на Европскиот...

И покрај победата од пет голови над гостинската екипа од Виница струмичкиот клуб не успеа да се пласира во Фајналфорот . РК Астраион Струмица...

Храбро до крај за нерешен резултат против Исланд и избегнување на големата Франција во осминафиналето. Црвено-жолтите го започнаа одлично натпреварот, на голот блесна нашиот...

Македонските репрезентативци  ги одиграа најдобрите 30 минути на СП против големата Шпанија, која пред натпреварот важеше за голем фаворит. Нашите ракометари одлично го започнаа...

Го отворивме натпреварот со гол и поентиравме на крајот од натпреварот за првите два бода во првиот натпревар на СП во Франција, со конечен...

Македонија оди понатаму во следната фаза, со голот на Манасков во последната секунда од натпреварот против Србија.  Нашите ракометари го одиграа најслабиот натпревар на...