Home Ознаки Статии означени со "протест"

протест

На социјалните мрежи се организира протест против законските измени за плаќање на придонеси за хонорарите, кој е закажан за 22 декември. Протестот ќе се...

Снимката од дрон направена од „Тетреб продукција“ ја покажува огромната колона од студенти и средношколци кои денеска маршираа против предлог одлуката за воведување на...

На денешниот студентски протест се придружија и две кучиња кои мирно ја следеа, а на моменти и ја предводеа долгата колона од студенти, јави...

Студентите денеска во 12 часот по втор пат ќе маршираат против предлог мерката на Владата за воведување државен испит. Тие добија поддршка од многу...

Студентите утре напладне ќе излезат на втор протест против одлуката на Владата за воведување државен испит. Студентски пленум денеска ја најави маршрутата за протестот. Студентите...

Масовната појава на самозаокружување на социјалните мрежи проследено со пораката „Имам свој став! Заокружи ме и мене!“, ја покажува се поголемата поддршка на граѓаните...

Денеска напладне студентите од Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип ќе излезат на протест да о искажат незадоволството против најновиот предлог закон на владата за...

Откако на вчерашните масовни протести студентите не успеаја да остварат средба со министерот за образование и наука, Абдулаќим Адеми, тие со писмо се обратија...

И покрај притисоците, денеска вработените во образованието, науката и културата, во знак на поддршка кон тројцата професори од штипскиот Универзитет „Гоце Делчев“, во 12...

Со блокада од половина час на регионалниот пат Струмица-Радовиш, струмичките земјоделци го искажаа незадоволството од Министерството за земјоделство. Тутунарите, градинарите и жителите од поплавените...