Home Ознаки Статии означени со "протест"

протест

Илјадници демонстранти под транспарентот „Граѓаните за Македонија“ вчера уште еднаш со протестен марш му порачаа на премиерот Никола Груевски веднаш да си поднесе оставка. Активисти,...

Река од народ, колони автобуси и возила, го „окупираа„ денеска главниот град на Македонија. Народот кој се собра против режимот на актуелната власт му...

Со перформанс на булеварот „Гоце Делчев“ и едноминутно молчење во знак на почит за загинатите припадници на полицијата во Куманово, илјадници струмичани излегоа на...

Денеска во 12 часот пред Споменикот на паднатите борци во градскиот парк во Струмица беше промовирана платформата „Граѓанска демократија“. „Пред два дена, односно на 12...

Масовно и во голем број и вечерва струмичани излегоа на мирен протест од каде и порачаа на власта да прекине со насилството врз новинарите....

На 8 мај 2015 година (петок), со почеток во 18:00 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, се организира мирен протестен марш против насилството...

На 7 мај 2015 година, со почеток во 18:00 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, се организира протест по повод актуелните протести кои...

Згрозени од потресните слики на употреба на прекумерна и брутална полициска сила против жени, млади, против граѓани кои во секоја демократска држава, освен кај...