Home Ознаки Статии означени со "протест"

протест

Голем број струмичани излегоа на мирен протест да го искажат револтот против, како што велат, режимот на Груевски и оваа ненародна власт. Граѓаните од...

Денес 16 април 2016 година (сабота) во 18:00 часот пред старата полиција (мал градски парк) ве повикуваме на мирен граѓански собир на кој заедно...

Струмичките земјоделци и денеска излегоа на протест. Со еден час блокада на магистралниот пат Струмица –Скопје, го искажаа револтот кон заменик министерот Костадиновски кој...

Стотина земјоделци од Струмица револтирани од  ниските откупни цени на пролетната зелка излегоа денескана мирен протест. Велат дека за само пет дена цените паднаа за двојно....

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, упати апел до граѓаните да се приклучат на утрешниот протест во близина на Уставниот суд, каде во исто ќе...

Платформата за граѓанска политика „АЈДЕ“ ги повика сите граѓани да се приклучат на масовниот марш против одлуката за помилување на изборен криминал, кој ќе...

Граѓанската иницијатива „Ајде“ денеска во 17.30 часот повика на протест пред Уставниот суд поради одлуката со која претседателот ќе може да помилува осудени лица...

Со своите возила автошколите од цела Македонија се паркираа пред Владата и го блокираа сообраќајот. Овој нивни протест е поради укинување на законската одедба...

Граѓанското движење „АЈДЕ“ за утре во 18:00 часот најави протест пред Собранието на Република Македонија против предлог законот за забрана на објавувањето на прислушуваните...

Облечени во маички на кои пишува „Македонија вработува, се бориме за секое работно место“, вработените во редакциите на МПМ денеска мирно протестираа против најавата...