Home Ознаки Статии означени со "протест"

протест

Бараме од надлежните под итно да престане ова лудило затоа што ова е организирано и се работи за Битола , Кочани , Охрид и...

Под мотото „Граѓаните доаѓаат по правда“ повеќе од 30.000 демонстранти синоќа се собраа на најмасовниот протест на Шарената револуција. Од СЈО се упатија кон Владата...

Шарената револуција упати повик до сите граѓани да се приклучат на масовниот протест во понеделник во 19.00 часот пред Специјалното јавно обвинителство. „На оваа корумпирана...

Со транспарент „Оваа влада не чини“ и комбе на кое пишуваше „Секташи“, демонстрантите во Струмица денеска се исмејуваа со мегаинтервјуто за Телеграф на поранешниот...

Полицијата во Струмица спречи инцидент меѓу граѓаните кои протестираа и лицето од полицијата кој што го снима секој протест. Инцидентот се случи кога токму...

Струмичани и вечерва излегоа на улиците и порачаа дека ќе протестираат се додека не бидат исполнети барањата на граѓаните. Тие бараат оставка од претседателот...

Денеска продолжуваат протестите во Струмица за оставка на претседателот Ѓорге Иванов,  против режимот на Груевски , против одлуката за аболиција и за откажување на...

Струмичани и денеска повторно излегоа на протест кој започна од  зборното место кај старата Полициска станица и малиот Градски парк. Во голем број се...
video

Со слоганот „Нема правда, нема мир“, голем број струмичани вечерва го искажаа револтот од одлуката на претседателот Иванов за аболиција на политичарите. Демонстрантите побараа...

Под мотото „Слободни избори – криминалците во затвор!“, граѓаните на Струмица денеска повторно ќе излезат на протест за да побаараат оставка од претседателот Ѓорге...